ماساژ درمانی ويومی هو تراپی

ماساژ درمانی ويومی هو تراپی – Yumeiho Therapy
مركز يو‌می هو تراپی بيمارستان لاله: اين مركز در بخش طب فیزیکی و توان‌بخشی بيمارستان لاله واقع شده است و به عنوان اولين مركز تخصصي درمان يو‌می هو تراپی در كشور و مورد تأييد انستيتو طب پيشگيري ژاپن (NIP) می باشد. در اين مركز علاوه بر درمان‌های دستی، Needling (سوزن) و Electro acupuncture جهت رفع اسپاسم‌های عضلانی بكار می رود. بدين منظور از پرسنل يو‌می هو تراپيست مجرب و كارآزموده خانم و آقا استفاده می نمايد. مدت زمان درمان اين روش يك ساعت تا يك ساعت و نيم می باشد، كه بصورت بی وقفه در طی اين زمان درمان دستی توسط يومی هو تراپيست انجام می شود.
يومی هو تراپی روشی است برای پيشگيری و درمان بيماری ها، اين روش درمانی و پيشگيرانه، اسپاسم‌های عضلانی را برطرف كرده و به اصلاح اسكلت‌بندی و مفاصل كل بدن پرداخته است. همچنين به اختلالات سيستم های موجود در بدن می پردازد. به علاوه اختلالات سيستم‌های موجود در بدن را برطرف كرده و عملكرد غدد درون‌ريز را تنظيم می كند. اين روش هم‌چنين با بهبود سيستم گردش خون و سيستم لنفاتيك بدن به قدرت خود درمانی و افزايش سيستم ايمنی بدن كمك مي‌كند. در اين روش به ويژه به تصحيح وضعيت لگن و ستون فقرات تأكيد مي‌شود و بي‌نياز از مصرف دارو (متحمل آثار زيان بخش جانبی آن) می باشد و از انجام اعمال جراحی غيرضروری به ويژه در مورد سيستم‌های اسكلتی-عضلانی (چون ديسك، سياتيك، آرتروز، ناهنجاریهای ستون فقرات نظير اسكوليوز، كيفوز، و… ) جلوگيری میكند. در اين روش بيشتر به دانش و مهارت درمانگر نياز است تا نيازهای ديگر.


علم يومي‌هو بر اين باور است كه عدم وجود هماهنگي و تقارن در بدن انسان منجر به اختلالات گوناگوني در عملكرد اعضاي بدن مي‌شود كه در نهايت انسان را به سوي بيماري مي‌كشاند. يو‌مي‌هو تراپي در عمل از دو بخش عمده تشكيل مي‌شود:
الف) ماساژ و فشار درماني (تركيب ماساژ‍ چيني و شياتسو يا طب فشاري) كه بر روي كل عضلات، بافت‌هاي همبند و سيستم عصبي متمركز مي‌شود و به نرم كردن و رفع انقباضات و اختلالات آنها پرداخته و همزمان با رفع انسدادها و تنظيم گردش انرژي حياتي بدن با تمركز بر روي كانال‌هاي انرژي و نقاط مورد استفاده در طب سوزني در عمل بسيار مؤثرتر از ساير روش‌هاي ماساژ درماني بر بدن تأثير مي‌گذارد.
ب) اصلاح ساختاري اسكلت‌بندي بدن و كل مفاصل به جهت تسهيل حركت اندامها و تصحيح عملكرد سيستم اعصاب محيطي و خودكار كه از ستون فقرات منشعب مي‌شود.


به این پست امتیاز دهید.
Rate this post